Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Mieszkanie w japońskim stylu

Minimalizm w architekturze wnętrz

Jeśli marzy nam się mieszkanie, do którego zawsze będziemy wracać z radością lub w którym będziemy przebywać z prawdziwą przyjemnością, to z pewnością pomieszczenia w stylu orientalnym będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Na styl ten składają się trzy główne nurty. Pierwszy z nich to nurt japoński, drugi to nurt chiński a trzeci to styl kolonialny.

Chcąc urządzić sobie mieszkanie w stylu orientalnym w nurcie japońskim, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednie meble oraz wszelkiego rodzaju dodatki do nich. Meble japońskie charakteryzują przede wszystkim prostota oraz perfekcyjne wykonanie. Są to również meble pozbawione wszelkiego rodzaju zdobień. To, co je wyróżnia to także wiernie zachowane geometryczne kształty.

Meble tego typu charakteryzują również niezbyt duże gabaryty: są one niewielkich rozmiarów a przy tym dość niskie.

Ważne są także materiały, z których są one wykonywane. Są nimi przede wszystkim surowce naturalne.

Kolorystyka charakterystyczna dla tego typu mebli to barwy nawiązujące do materiałów, z jakich zostały wykonane.

Tego typu meble najładniej komponują się z wnętrzami w kolorze białym lub beżowym. W tych kolorach powinny również być utrzymane dobierane dodatki do mebli.

Przykładowe meble japońskie to: niewysokie stoliki; parawany wykonane z cienkich, delikatnych paseczków drewnianych, wysokie przysadziste szafy a także niewysokie krzesła.

Główną zasadą urządzania pomieszczeń w stylu orientalnym w nurcie japońskim jest ta, według której im mniej mebli czy dodatków tym lepiej. Chodzi o to, że ten nurt stylu orientalnego polega przede wszystkim na zwiększeniu wolnej przestrzeni życiowej. Minimalizm i funkcjonalność to właśnie te cechy, na których w głównej mierze opiera się styl czy nurt orientalny japoński.