Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak egzotycznie umeblować sypialnie?

Aranżacja sypialni w azjatyckim stylu

Przywykło się uważać, że sypialnia to miejsce wyjątkowo ważne dla naszego domu, ale przede wszystkim dla naszego dobrego samopoczucia. Sypialnia to także bardzo „osobiste” wnętrze. Należy więc zadbać o jego odpowiednie urządzenie.

Sposobów na to, by podkreślić wyjątkowość pomieszczenia jakim jest sypialnia, istnieje bardzo wiele. Jednym z nich jest aranżacja orientalna. Na to pojęcie składa się cały szereg gotowych rozwiązań. Orientalna sypialnia to synonim tajemniczości z domieszką romantyzmu. Możemy zatem doskonale wykorzystać do jej urządzenia ręcznie zdobione meble z Chin typu komody lub szafki na najpotrzebniejsze akcesoria lub bieliznę czy pościel. Osoby, które wolą bardziej stonowane klimaty, mogą z kolei, wykorzystać bardziej „surowe”, pozbawione zdobień, ale równie misterne i tajemnicze meble z Japonii.

Osoby urządzające sypialnię w stylu orientalny, nie mogą zapomnieć też o wyjątkowych tkaninach dekoracyjnych zdobionych motywami wschodnimi. Narzuty, poszwy na poduszki, pościel czy fantazyjny baldachim wykonane z delikatnych, jedwabnych i bogato zdobionych tkanin, to podstawa, bez której trudno sobie wyobrazić sypialnię orientalną. Warto też przy tym pamiętać, by wykorzystać w tym pomieszczeniu szerokie, masywne łoże japońskie z bogatą ornamentyką jako wykończeniem. Dobrym dodatkiem może okazać się również bogato zdobione, ogromne lustro hinduskie. Świetnie z orientalną sypialnią będzie również korespondował dekoracyjny ażurowy parawan.  Ciężkie zasłony, a na komodzie piękny zdobiony świecznik zamiast tradycyjnej lampki nocnej, także podkreślą niecodzienny charakter naszej sypialni.