Wystrój mieszkania w stylu orientalnym

To, w jaki sposób urządzimy nasze mieszkanie, wpływa zdecydowanie na nasze samopoczucie. To z kolei przekłada się na naszą aktywność oraz podejście do świata i otaczających nas ludzi. jeśli chcemy nie tylko czuć się dobrze, ale również pragniemy zwrócić uwagę innych na nasze mieszkanie, powinniśmy poeksperymentować ze stylami aranżacyjnymi. Do swojej dyspozycji mamy ogromną gamę dostępnych rozwiązań. Obecnie coraz częściej wykorzystywany jest tak zwany styl orientalny. Pomieszczenia zaaranżowane w ten sposób pozwalają na szybki relaks. Są to miejsca wyjątkowe, od których tchnie pozytywną energią.

Styl orientalny w mieszkaniu to coś, co spodoba się z pewnością osobom, które lubią porządek i ład, ale przede wszystkim, które cenią sobie wolność i lubią cieszyć się przestrzenią. Styl orientalny łączy w sobie estetykę z prostotą.

Styl orientalny to także różnorodność kolorów i stosowanych barw: od typowych kolorów ziemi po bardziej krzykliwe czerwienie w połączeniu z kolorem złotym i czarnym.

Charakterystycznym dla tego kierunku aranżacyjnego jest także spora ilość, różnego rodzaju ozdób i akcentów dekoracyjnych. Dodatki dekoracyjne orientalne dobiera się adekwatnie do rodzaju stylu. Inne dodatki będą towarzyszyły nurtowi japońskiemu, inne chińskiemu a jeszcze inne nurtowi kolonialnemu. Japońska delikatna ceramika, przyjemne w odbiorze chińskie rękodzieło lub kolorowe i wzorzyste tkaniny to tylko niektóre z ciekawszych propozycji dekoracji. Ważnym elementem wystroju pomieszczeń w tym stylu są również meble orientalne, one także muszą odzwierciedlać określony nurt na jaki się zdecydujemy.

Jeśli nasze mieszkanie składa się z kilku różnych pomieszczeń, należy pamiętać by w każdym z nich panował taki sam styl. Inaczej wywołamy wrażenie nieporządku.