Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Parawany orientalnym motywem

Dekoracyjne parawany pokojowe

Wszystko to, co orientalne, budzi w nas masę pozytywnych emocji i przyjemnych skojarzeń. Osoby, które decydują się na wprowadzenie orientu do swoich wnętrz, automatycznie zyskują więcej pozytywnej energii. Poza tym, każdy, kto odwiedza ich mieszkanie, ma nieodparte wrażenie, iż panuje tam swego rodzaju aura tajemniczości.

Pomieszczenia w stylu orientalnym to przede wszystkim charakterystyczne, bogato zdobione i przeważnie ręcznie wykonywane meble orientalne. Mogą one pochodzić z Chin, Japonii, Indii, Kuwejtu czy innych, równie egzotycznych zakątków świata. Świetnymi dodatkami do tego typu wnętrz mogą okazać się różne ciekawe, także ręcznie tworzone akcesoria ozdobne. Ręcznie wykonywane świeczniki z mosiądzu, dekoracyjne tkaniny czy rzeźbione figurki zwierząt, ludzi, roślin bądź lokalnych bóstw, odpowiednio wyeksponowane z pewnością podkreślą unikalność danego wnętrza w stylu orientalnym.

By podkreślić jego wyjątkowość, możemy też wykorzystać parawany dekoracyjne. Do wyboru mamy ogromną paletę tego typu akcesoriów ozdobnych. Parawany dekoracyjne wykonywane są z barwionego lub dekorowanego w inny sposób szkła czy drewna. Najczęściej umieszczane są na nich motywy kwiatowe. Tego typu parawany najlepiej zaprezentują się w pomieszczeniu, jakim jest sypialnia w stylu orientalnym.

Możemy też spotkać niezwykle ciekawie prezentujące się parawany dekoracyjne bambusowe lub rattanowe, zdobione unikalnymi motywami orientalnymi, głównie roślinnymi. Można je użyć w salonie lub pokoju dziennym jako meblościankę, kotarę lub zasłonę.

Dość niecodzienny efekt możemy uzyskać decydując się na parawany ażurowe. Z ich pomocą do naszego pomieszczenia może wkroczyć nie tylko baśniowa, ale i romantyczna atmosfera. Tego typu dekoracyjne parawany idealnie nadają się do sypialni bądź jako osłona na tarasie.