Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Styl kolonialny w aranżacji wnętrz

Jak urządzić mieszkanie w stylu kolonialnym?

Styl określany jako kolonialny to wyjątkowy typ aranżacji i stylizacji wnętrz. Jest on kierowany przede wszystkim do miłośników podróży, marzycieli, romantyków. Jego zastosowanie pozwala na osiągnięcie wyjątkowego efektu wizualnego i nie tylko. Wnętrza kolonialne pozwalają na swoistą podróż w świat fantazji. Jest to bardzo pomysłowe połączenie elegancji z niepowtarzalnymi formami i ciekawymi motywami.

Styl kolonialny to wszelkiego rodzaju meble i ozdoby pochodzące z takich zakątków świata jak: Birma, Indie, Tajlandia, Laos, Indonezja i Afryka. Ich piękno i niepowtarzalna ornamentyka oraz pomysłowe rozwiązania trafiają w najbardziej wymagające gusta.

To, co wyróżnia meble i ozdoby kolonialne, to fakt, że są one wykonywane przede wszystkim ręcznie. Do ich produkcji wykorzystuje się przede wszystkim drewno egzotyczne takie jak na przykład: palisander, mahoń, mango. Pozwala to na uzyskanie nie tylko niepowtarzalnych efektów końcowych, ale również na stworzenie mebli wyjątkowo trwałych i odpornych na zniszczenia.

Meble kolonialne charakteryzuje pomysłowość ich wykonania, a ponadto praktyczność oraz wysoka funkcjonalność. Dla wydłużenia ich przydatności producenci stosują też naturalne woski. Doskonale pasują do nich różnego rodzaju ręcznie wykonywane ozdoby orientalne z możliwością montażu na ścianie lub postawienia ich na podłodze bądź biurku czy komodzie. Ozdób tych należy poszukiwać wśród akcesoriów ozdobnych wykonanych z barwnych tkaniny, mosiądzu, drewna, kamienia czy skóry. Wnętrze w stylu kolonialnym można też uzyskać stosując ozdoby, akcesoria i meble bambusowe, rattanowe bądź wiklinowe.

Wnętrza urządzone w stylu kolonialnym podkreślają ich unikalny charakter. Dodatkowo, pobudzają naszą wyobraźnię. Miłośnikom podróży w nieznane pozwalają na wyeksponowanie zgromadzonych pamiątek z wycieczek. Tego typu pomieszczenia mają jeszcze jeden ogromny plus. Są one dość łatwe w utrzymaniu ich w czystości.